zkusila jsem si to

28. srpna 2011 v 22:49 | darkness
Nesnáším tyhle vedra! Fuj. Přijela sestřenka a tak jsem jí musela celý týden provázet po praze. V těch vedrech jsme šplhali na petřín, i na rozhlednu, na věž na karlově mostě, na staromáku, na prašnou bránu atd…každej den několik hodin.

Ona byla hubená lehce zpocená a já vedle ní jak prasnice v kalhotech který jsou na 50 letý ženský, protože jiný nenavlíknu a byla jsem zpocená jak kdybych vylezla ze sauny. Blbě mi bylo a ještě jsem se styděla, že potkáme někoho známýho a že uvidí, že jsem hezky pekně přibrala za 3 roky skoro 30 kilo a vypadám hnusně. Kůže rozpraskaná od strií i na rukou, xicht kulatej jak vepř….no prostě hrůza. Cejtila jsem se hrozně.

.
Taky jsem nesehnala žádnou práci nebo brigádu. Vůbec nic. Takže začínám propadat panice. Každej měsíc musím rodičům dávat přes pět litrů jako splátku za můj roční pobyt pryč plus ještě tři tisíce na nájem a jídlo. Je to docela zoufalý. Protože rodiče neznají kompromisy tak se bojím abych nakonec nemusela do nějaký továrny nebo něco, protože práce je veškerá žádná. V peněžence mám posledních 60 kaček a víc ani tuk. I přesto, že trpím nechutí cokoliv dělat tak se chci dneska ještě a zítra přemoct a prodat oblečení z hubenejch dob. Mám toho mega velkou krabici (ve který byl vysavač). Musím to holt na netu prodat a nebo rozdat. Sice je mi to líto, protože jsou to věci převážně značkový ( sicé ne Dior, ale přece jen HM taky není levný jako sekáč), ale prostě je to zbytečný tady schovávat, zvlášt když nejsem schopná zhubnout aspon kilo měsíčně natož aspon 20 abych mohla alespoň pár věcí zase nosit. Takže není zbytí. Mám v plánu to mrsknout na aukro, ale koukám, že většina má věci na otoč -ohoz tak přemýšlím, že si taky založím profil a mrsknu to i tam. Nebojte nebudu vás tady s tím prudit, protože to je skoro na každým blogu tedka a pak já jsem 112kilová prasnice, takže stejnak byste v mím oblečení byli na dvakrát.
.

Jinak se cejtím na pytel. Je mi jasný, že už těch mejch pesimistických keců máte asi plný zuby a já to chápu, ale nebudu vám tady psát, že jsem v pohodě a že to zvládám, když se topím ve sračkách největších. Jediný zlepšení je, že už tolik nechlastám. Né teda, že bych sama nechtěla, ale minulej tejden byla oslava a já měla dva panáky slivovice a jednoho Ferneta a blila jsem ještě dva dny poté, takže tedka už nemám chut ani na víno. Což je dobře. To je ale asi jediný zlepšení.
Tedka mi má přijet kamarádka z anglie.
Docela se toho bojím. Né teda jí. To naopak. Dost sme si sedli a bylo to s ní super a kdybych se do uk vracela tak budu tak budu skákat do stropu z toho že jí vidím. Jenže já se nevracím. A docela se bojím, že než zlepšení v mí náladě tak že mi to přinese spíš problémy. Ona se tam za 14 dní vrací a já jí to samozřejmě závidím. Takže se bojím, že místo radosti z toho, že jí znova vidím upadnu do depresí, protože mi to připomene dobu přesně před rokem- přípravy, balení a odjezd do anglie. Bude to přesně rok. A zatímco ostatní spolužáci tam budou, já budu pořád tady. Je to moje slabý místo a jsem na tohle hodně citlivá. Stejně tak moje zamilování do jednoho člověka tam. Sice má přítelkyni a chtěli spolu odjet kamsi do afriky či kam, takže ikdybych tam ještě mohla jet a dál studovat tak by mě to nikam neposunulo co se týče "jeho a mě", ale prostě takhle člověk ví, že už ho třeba nikdy neuvidím a je to hrozný užírání se. Hrozně mi to chybí. Troufám si tvrdit, že ta anglie mi nakonec přinesla víc bolesti než užitku a že může za 80% mejch depresí a psychických problémů. Proto se bojím toho magickýho data kdy jsem loni odletěla a pak kdy zhruba za dva týdne začne v uk školní rok. Budto to přejdu uplně v pohodě a nebude žádná depka a nic a nebo to budu totální průser tuším. Ale vím, že máte mejch keců dost, takže nebudu malovat čerta na zed. Je mi jasný, že mi napíšete at sem ráda, že jsem tam mohla aspon jet a zkusit si to. Což je pravda, ale o to je to horší.

Jsem tam jela. A zkusila si to, co nikdy nemůžu mít …
...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alcsa alcsa | Web | 29. srpna 2011 v 6:10 | Reagovat

Jo, tohle je věc, před kterou člověka většinou nikdo nevaruje, jaké bude se vracet...Já byla po návrtaru z Maďarska doma šťastná - nemusela jsem řešit školu, díky tréninku v Maďarsku jsem doma najednou vyhrávala, byla jsem čerstvě zamilovaná, ale stejně mě kvůli návtaru chytaly depky...ještě teď mě občas chytne, když se do Maďarska vrátím na výlet (což, na rozdíl od Anglie, není tak složité). Ale bude líp. Držím palce s prací...

2 danica danica | Web | 29. srpna 2011 v 13:37 | Reagovat

Ne křečice, ale morčice :) Třeba to co má váš pes můžou být ječná zrna. Já někdy ty zvířata pozoruju asi až moc úzkostlivě, ale zase na druhou stranu bych si potom vyčítala, kdyby najednou onemocněly a dopadlo to špatně, protože bych si toho včas nevšimla. Přidám si tě do oblíbených, jo?

3 alcsa alcsa | Web | 29. srpna 2011 v 17:04 | Reagovat

Neštve mě, že o tom píšeš, mrzí mě, že se to nelepší. A zrovna tomu stesku po Anglii hodně dobře rozumím. Jak jsem teď byla v Maďarsku, taky mě chytla melancholie. Ale tam by byla hloupost se tam vracet, jsou teď dost v háji, už tehdy mi všichni říkali, proč tam zatraceně lezu, že kdo může, utíká na západ. A teď jsou na tom ještě hůř. Ono časem bude líp. A uvidíš, co bude, když doděláš školu. Nicméně je pravda, že najít tam nějakou kvalifikovanou práci nebude lehké v žádném případě...chtěla bys tam žít, i kdybys dělala třeba číšnici?

4 Májii Májii | Web | 29. srpna 2011 v 18:58 | Reagovat

Holka seber se!! Tímhle negativním postojem to daleko nedotáhneš, nezhubneš a budeš se cítit ještě hůř!!.. Celej den si prochodila a promakala - což znamená, že si toho spálila o hodně víc, než kdybys seděla doma na zadku! Proč se nezaměříš na tohle? Sice si při tom byla spocená, ale nikdo se ještě v potu neutopil! Víš, jak já vypadam po cvičení? Jsem spocená, ale čím víc se potim, tím jsem radši, protože vyplavuju všechno to hnusný z mého těla ven a znamená to, že něco dělám.. buď za to ráda.. Je to jenom tvoje volba, jestli zhubneš, není to nemožný.. zvládly to holky, který měli víc kilo jak ty, tak proč bys to nezvládla ty? Protože nechceš! Stačí když se začneš snažit a budeš chtít a neskončíš při první salátku k večeři, při prvním dietním obědě.. Chceš vidět inspiraci? Koukni se např. sem : ..http://undressedskeleton.tumblr.com/beforeandafter  myslíš, že takhle holka zhubla tím, že se neměla ráda a litovala každého pohybu? NE, naučila se správně jíst a byla ráda za každý pohyb navíc.. Takže si věř, měj se ráda, nevzdávej to a taky to dokážeš..

A s tou prací - Lepší jít pracovat do fabriky než nemít žádný výdělek.. Nikdo neříká, že si při tom nemůžeš najít lepší práci, ale když holt teď nic není, tak to přežij těch pár týdnů ve fabrice než si najdeš něco lepšího ne?

A omlouvám se, jestli byl tento komentář krutý, ale jenom jsem ti chtěla ukázat, že věechno - úspěch i neúspěch záleží pouze na Tobě a na tom, jak se s tím popereš.. Tak hodně štěstí.

5 Parera Parera | Web | 29. srpna 2011 v 22:31 | Reagovat

Trošičku pozotovního pohledu by neuškodilo, ale to ve dnech depky nemá cenu říkat... Někdy se na člověka nahrne jen to špatný :(

6 katherine-harris katherine-harris | E-mail | Web | 30. srpna 2011 v 7:45 | Reagovat

Mrzí mě jak ti teď je.. ale co si z takhle debilního období udělat tu největší motivaci a něco začít dělat? odlepit se od dna (což tyhle depky asi jsou) a zkusit se vyšvihnout s náladou trochu výš ;) neboj, ono se to podá, stačí jen chtít a snažit se :) jinak já měla brigádku jen v malých potravinách, spíš otroctví než práce, 40,- na hodinu :D :D

7 Fairy Fairy | Web | 30. srpna 2011 v 10:36 | Reagovat

Ahojík, myslím že vše se dá nějakým zpusobem řešit a taky si myslím že člověk muže pomoci sobě sám už jen tím jak o sobě přemýšlí a uvažuje...čili vidím že tobě ted moc hej není, ale to chápu občas to taky tak mám a přesto vlak nejede..ale nejde v tom setrvávat prostě věčně, to bych se mušela zbláznit...tak šup šup máš na to máš na to jen musíš chtíít:))
Vidíš kolik ppohybu jsi těma procházkama absolovovaa?? ber to z te lepši stránky...ted vážíš víc a musíš prodat oblečení tak ho prodej, aspon budeš mít nejaké penízky....a mužeš si je schovat nebo nakoupit zdravé dobroty, nebo zase splatit část dluhu...já vím já vím jednoduše se mi tady kecá a radí ale myslím že vše je reálné:)
A klidně to tady mrskni ty hadéérky třeba někdo z holek bude něco chtít :)))
Hubnutí zdar a nebuuuuuj bude dobřee

8 KAT KAT | Web | 30. srpna 2011 v 11:49 | Reagovat

pravda darky nečte se to hezky, ne protože by mně to obtěžovalo, ale protože vidím že ti není fajn a pomoct si můžeš jen ty sama a s tím my nic neuděláme. ani žádnej chlap, kamarádka, vždycky to budeš muset udělat ty. a dokud se nerozhodneš že s tím něco uděláš, budeme číst tohle ( jak jsem řekla, mě to fakt nijak neobtěžuje, blog je od toho aby jsme se měly kde vyřádit-ale pomáhá ti to nějak?)

jak píšou holky-zaměř se na ty lepší stránky- bez pohybu se prostě nehubne a máš li stejné myšlenkové pochody jako já, pak máš pocit že když budeš míň silná bude ti líp. pak se na to soustřeď, pobíhej po památkách, budeš i kulturně vzdělaná, bude na tobě něco zajímavýho, budeš mít téma k hovoru, zhubneš budeš si víc věřit.....ale něco se musí změnit, je jen na tobě co ;-)

9 KAT KAT | Web | 30. srpna 2011 v 12:21 | Reagovat

taky tady okolo nás proletěl sršeň, tak jsem si o nich na netu něco zjišťovala a přišla jsem na to, že jsou to docela mírumilovný zviřátka ( pokud je člověk nějak nesere) že jsou dost chytrý a nejsou vlezlý jako vosy, nejdou lidem po jídle. jen co teda umí,prej, je stříkat jed z toho jejich žihadla na vzdálenost 40cm a když se dostane do očí tak působí jako slznej plyn. ale jinak je jejich jed 10x míň jedovatej než včelí. náš pes je taky chce chňapat, asi ještě nic nechytil, protože pak už by to určitě nedělal. letos je vos strašně moc, sviňě, doufám že bude pořádná zima.
no vidíš, tak s tím po trošenkách něco dělej:OD stačí malinko, ze začátku to jde hezky, motivuje to k dalším úsěchům. ale na druhou stranu se prostě musí chtít, když se nechce, tak se nechce:oD

10 Parera Parera | Web | 30. srpna 2011 v 20:31 | Reagovat

Musim říct, že tyhle období nesnášim a že jsem jich měla a zas na mě jdou... Ale pomohlo mi si přečíst knížku Tajemství. Tak nějak mě povzbudila. Není o hubnutí, ale o tom, v co věřit (nemyslim Boha :)) Od té doby jsem byla tak nějak jinak naprogramovaná a začala se na všechno dívat jinak. Četla si tuhle knížku? Pokud ne,zkus to, třeba na tebe zapůsobí jako na mne :)

11 Parera Parera | Web | 30. srpna 2011 v 21:55 | Reagovat

V žádném případě jsem nechtěla, aby to znělo, jako že tvoje problémy jsou blbosti... Jen vím, že mě prostě pomáhá se  nejdřív vyřvat a pak se prostě donutit myslet pozitivně :)

12 Parera Parera | Web | 30. srpna 2011 v 22:25 | Reagovat

Děkuju, jdu udělat to samé a budu čekat na tvůj další článek, jak na tom jsi:)

13 Parera Parera | Web | 30. srpna 2011 v 23:28 | Reagovat

Myslíš že až Vánoční dárečky ti zvednou náladu? :)

14 alcsa alcsa | Web | 30. srpna 2011 v 23:58 | Reagovat

Budapešť se mi taky líbí víc než Praha, víc než jakékoliv jiné město. Ale to je prostě zaujatost z mojí strany, takže objektivní to rozhodně není:-) I tady v Rakousku je hodně Maďarů, co sem utíkají za prací.

V knihkupectví by mě bavilo zkusit pracovat. To je u mě taky jedna z takových prací, co by mě lákalo (na čas) zkusit. Jinak je to asi všude podobné, sehnat jako cizinec kvalifikovanou práci není lehké. Co vlastně dělá ten maďarský kamarád?

15 topinka-malinka topinka-malinka | Web | 31. srpna 2011 v 9:17 | Reagovat

Já teď taky začínám mít chutě...ale je to příjemná změna, aspoň si člověk připadá aspoň trochu jako živočich :-)

16 Parera Parera | Web | 31. srpna 2011 v 9:27 | Reagovat

Ještě jsem se chtěla zeptat, nebyla jsi náhodou už před nějakou dobou ve společném hubnutí? Pokud si správně pamatuju, nejdříve se hublo na blogu Kat a potom na gmailu, kde už jsem byla i já? Jste to vy? :)

17 barumka barumka | Web | 31. srpna 2011 v 22:08 | Reagovat

Ta giganticka prdel me rozesmala:) No jo, jenze ja byla jako brigadnik na dohodu o pracovni cinnosti a na tu se to asi nevztahuje, kazdopadne konzultovala jsem to se segrou a ta mi rekla, ze bohuzel na vypovedni lhutu narok nemam, tak ja nevim...

18 Sky Sky | E-mail | 13. července 2012 v 20:29 | Reagovat

Co je to za stránku, to otoč -ohoz? ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama