Září 2007

29.9.2007

29. září 2007 v 12:40 | Darkness |  Můj jídelníček
tak jen ve zkratce co jsem dnes snědla a co ještě hodlám sežrat:

jěště taky hodlám vypít alespon 3 hrnky čaje na hubnutí!
snídaně
activia tvaroh + 50g musly
300kcal
svačina
puding z pytlíku
cca 87 kcal
oběd
200g těstovin se sojovým masem, kečup
500 kcal
svačina
asi kafe, puding
cca 200 kcal
večeře
salát:ledový, 200g rajče, 200g okurka
120 kcal
cvičení
45 min rotoped, posilování břicha
- 500 kcal
celkem
1210 kcal - 500kcal za sport =
710 kcal

plán na 22.9. a 23.9

21. září 2007 v 21:59 | Darkness |  Můj jídelníček
včera a dnes jsem strašně žrala a nesportovala takže jsem se rozhodla si udělat víkendovou očistnou kůru.
tady je plán:

sobota

snídaně: 200g filé treska+ 100g zeleniny 200 kcal
svačina: nektarinka 250 g cca 90 kcal
oběd: 2 plátky activ chleba+2 plátky sýra, salát ledový 200g 200 kcal
svačina: jogurt bez cukru 90 kcal
večeře: 200g filé treska + 50g zeleniny 160 kcal
cvičení: 45 min rotoped, posilování břicha, zad a vnitřních stehen
celkem: 740 kcal


neděle

snídaně: 2 activ chleba a marmeláda 250 kcal
svačina: jogurt light 70 kcal
běd:o 200g filé+ 200g zelenina 250 kcal
svačina: 2 knackenbrody+ sýr, rajčata 130 kcal
večeře: 200g filé + 50g zeleniny 160 kcal
cvičení: 45 min rotoped, posilování břicha, zadku, stehen
celkem: 860 kcal (ted mě to najednou přijde moc kcal, když to vydím před sebou, nejspíš v neděli něco uberu, zase tak na těch 750 kcal, pak to dopíšu)


Melounová dieta

18. září 2007 v 16:26 | Darkness |  Diety

Melouny vás hodí do formy

Hubněte s chutí a prodlužte si léto!
Úterý 11.9. 2007, 16:00
Po prázdninovém nicnedělání se marně soukáte do těsného kostýmku a padá na vás podzimní splín? Pryč s ním! Vše se dá zachránit a léto ještě nekončí!

Reklama:

Vrátili jste se z dovolené a už se proklínáte za prozkoumávání exotických kuchyní? Známe skvělý způsob, jak se zbavit špatného svědomí a kil navíc a opět se dostat na běžnou váhu. Nebudete se muset týrat hladem a ještě si smlsnete na oblíbeném ovoci - melounu. Nebojte se, nečeká vás od rána do večera jen chroupání syrového ovoce.
Stane se jen chutnou ingrediencí, která prolne celý váš jídelníček. Meloun je ideální redukční potravinou, která obsahuje jen trochu cukru a spoustu vlákniny a vody. Třídenní melounová kúra vám pomůže z nejhoršího. Budete-li se řídit naším plánem, spořádáte ne víc než 1 350 kcal za den, což odpovídá doporučenému příjmu energie při redukční dietě, denně můžete shodit až půl kila.
Melouny mají přitom vynikající svěží chuť a dají se výborně kombinovat se zeleninou, ovocem, ale i masem a mléčnými výrobky. Tři dny ale opravdu stačí! Podobné nízkokalorické diety není vhodné držet dlouhodobě. Třídenní melounovou kúru vám doporučujeme spíše jako vhodný start pro dlouhodobější vyvážený redukční režim.

Melounová kúra

1. Den

Poledne

>> 150 g vodního melounu
>> 150 g žlutého melounu
>> šťáva z 1/2 pomeranče l šťáva z 1/2 citronu
>> snítka máty
>> 100 g kuřecího masa
>> 1 polévková lžíce sójové omáčky
>> 30 g listového salátu
>> 1 toust
Mexický melounový salát: Melouny nakrájíme a smícháme s pomerančovou a citronovou šťávou a nasekanou mátou. Osolíme a necháme proležet. Maso nakrájené na nudličky osmahneme na oleji. Polijeme sójovou omáčkou a dále smažíme, dokud se nám nevyvaří veškerá tekutina. Maso podáváme na připraveném salátu s toustem.

Večer

>> 80 g taveného nízkotučného sýra
>> 20 g jogurtu
>> 2 čajové lžičky pažitky
>> 2 lžičky kopru
>> 2 lžičky petržele
>> 60 g uzené krůtí prsní šunky
>> 250 g melounu
>> 4 listy listového salátu
>> 2 plátky knäckebrotu
Krůtí rolky s melounem: Sýr promícháme s jogurtem, pažitkou, koprem a petrželí. Osolíme a opepříme. Krůtí šunku potřeme připraveným sýrovým krémem. Na rozloženou a potřenou šunku poklademe na proužky nakrájený meloun a listy salátu. Šunku srolujeme a spojíme párátkem. K tomu si dáme knäckebrot.

2. Den

Poledne

>> 250 g melounu
>> 1 jarní cibulka
>> 100 g nízkotučného bílého jogurtu
>> šťáva z 1 pomeranče
>> 2 čajové lžičky citronové šťávy
>> 100 g vařených krevet l 30 g listového salátu
>> 1 toust
Melounovo-krevetový salát: Meloun nakrájíme na kostičky a jarní cibulku nakrájíme na kolečka. Z jogurtu, pomerančové a citronové šťávy si umícháme omáčku. Osolíme a opepříme. Meloun, cibuli a vařené krevety promícháme s omáčkou a podáváme na listovém salátu. Jako přílohu si dáme toust.

Večer

>> 40 g tvarohu
>> 2 čajové lžičky hořčice
>> 1 lžička pažitky
>> 2 tousty
>> 40 g plátků z uzeného lososa
>> celerová nať
>> 250 g žlutého melounu
Sendvič se žlutým melounem: Tvaroh promícháme s hořčicí, pažitkou, solí a pepřem. Natřeme na tousty, obložíme lososem a celerem. Podáváme s medovým melounem.

3. Den

Poledne

>> 2 tousty
>> 150 g jogurtu
>> 100 g ledu
>> 1/2 lžičky nastrouhané kůry z citronu
>> 2 lžičky čerstvého zázvoru
>> 2 lžičky citronové šťávy
>> 1 lžíce kopru
>> 1 lžíce pažitky
>> 250 g různých druhů melounu
>> 50 g tvarohu
>> 1 lžíce petržele
Melounová polévka: Rozmixujeme namočený toust, jogurt, led, zázvor, kůru a šťávu s trochou soli a pepře. Vmícháme kopr a pažitku a necháme vychladnout. Do polévky nakrájíme meloun, k tomu si dáme toust s tvarohem, petrželí, solí a pepřem.

Večer

>> 30 g fenyklu
>> 40 g tvarohu
>> 1 lžička petržele
>> 2 tousty
>> 80 g vařených krevet
>> 1 lžíce jogurtu
>> 1 lžíce citronové šťávy
>> 1/4 lžička nastrouhané citronové kůry
>> 2 listy salátu
>> 250 g vodního melounu
Krevetový toust: Nakrájený fenykl promícháme s tvarohem, petrželí a solí, rozetřeme na dva tousty. Krevety smícháme s jogurtem, citronovou šťávou, kůrou, osolíme a opepříme. Krevety položíme na tousty a ozdobíme listy salátu. K tomu podáváme vodní meloun.

Varianty snídaně

Melounové müsli:
>> 150 g jogurtu
>> 1 čajová lžička medu
>> 150 g melounu
>> 2 velké lžíce vloček
Meloun nakrájíme do jogurtu smíchaného s medem a vločkami.
Melounový toust:
>> 60 g tvarohu
>> 1 čajová lžička medu
>> špetka skořice
>> 2 tousty
>> 150 g melounu
Tvaroh smícháme s medem a skořicí, potřeme tousty a obložíme nakrájeným melounem.

Lehká svačinka

Melounový chlebíček:
>> 1 knäckebrot
>> 60 g taveného sýra
>> 1 velká lžíce pažitky
>> kousky melounu
Knäckebrot potřeme sýrem a posypeme pažitkou. Obložíme nakrájenými plátky melounu.Tuto svačinu můžete nahradit jogurtem smíchaným s kousky melounu.
(elf, Jackie)

Eurodieta

18. září 2007 v 16:25 | Darkness |  Diety

Eurodieta je pro ty, kteří potřebují opravdu zhubnout!

Zeštíhlete po vzoru krásné Francouzky!
Středa 12.9. 2007, 08:00
Tahle dieta vznikla ve Francii a rychle si ji oblíbila celá Evropa a teď i Hollywood. Má čtyři fáze a její zastánci přísahají, že během prvních čtrnácti dnů dojde k rapidnímu úbytku váhy, až o jednu konfekční velikost!
Dietní plán není nijak drastický, ale stejně se doporučuje ho zkonzultovat s dietologem, který vám ho zpracuje přesně na míru podle vaší kondice a zdravotního stavu. Tento program není levný, ale jeho výsledky si pochvaluje přes milion lidí po celé Evropě. A herečka Vanessa Paradis (34) je skvělým důkazem jeho účinnosti, nemyslíte?
>> Jak už jsme řekli, při první fázi se předpokládá rapidní úbytek váhy, a to o jednu konfekční velikost a 2 až 3 cm v pase! Dosáhnete toho tím, že ze svého jídelníčku vyloučíte sladkosti, jako jsou sušenky, čokoláda a dorty, a sacharidy.
V těchto dvou tý­dnech se budete stravovat produkty z řady Eurodiet, které si zakoupíte při konzultaci s di­etologem ne­bo na internetu. Ze zeleniny se doporučuje špe­nát nebo květák, naopak zapomeňte na mrkev. Pít můžete vodu, zelený a černý čaj a nej­různější bylinkové čaje či kávu bez kofeinu.
>> V tzv. výběrové fázi se stále vyhýbáte sladkostem a sacharidům, nicméně přecházíte na "normální" jídlo. Základem jsou bílkoviny, takže ryby, drůbež a jiné libové maso jsou na denním pořádku. Tato fáze trvá třicet dní a je doporučována lidem, kteří potřebují opravdu hodně zhubnout.
Dopřávejte si při ní jeden z těchto tří typů jídel: 1. Zelenina a porce bílkovin, která odpovídá např. dvěma vejcím, 150 g drůbežího nebo 200 g rybího masa. 2. Jídlo z řady Eurodiet plus zelenina. 3. Čerstvá zelenina a uzená ryba (tento typ jezte max. dvakrát týdně).
>> Sacharidy jsou zpátky! Ve třetí fázi se rozlišují tři stadia - A a B, kdy ještě stále hubnete, a C, kdy už se připravujete na čtvrtou fázi. Každé z těchto stadií trvá třicet dní. Pokud chcete shodit jen pár kil, můžete začít rovnou s toutou fází a vynechat obě předcházející.
Do jídelníčku je zařazeno ovoce, a to dvě porce denně - například čtvrtka ananasu, jablko, hruška nebo pomeranč. Můžete taky jíst pečivo, rýži, těs­toviny, brambory a luštěniny. Dbejte na to, abyste se vyvarovali pocitu hladu.
Ráno začněte vydatnou snídaní a během dne byste měli jíst pravidelně každé dvě až tři hodiny. S tím souvisí i fakt, že už se nebudete cítit tolik unavení a můžete tedy vyvíjet fyzickou námahu. Tak hurá do posilovny!
>> V předchozích fázích jste si osvojili nové stravovací návyky a tato je zaměřena na to, abyste si svou váhu udrželi natrvalo. Konečně si můžete dát skleničku vína nebo kousek čokolády, ale podstatné je, abyste to nepřeháněli a znovu nenabírali ztracená kila. Zkrátka se nesmíte vrátit ke svým starým zvykům, resp. zlozvykům, které vedly k vaší nadváze.
Nemělo by to pro vás být zase tak složité, protože pokud jste došli až sem, je vaše tělo o poznání štíhlejší a vy se cítíte daleko lépe. Co se týče pohybu, nejlepší bude, když se zaměříte na posilování problematických partií a k tomu si přiberete nějaké cardio cvičení. Hlavně vydržte!
(jc, roz, vol, Spy)

Zbavte se opuchlosti

18. září 2007 v 16:24 | Darkness

Zbavte se opuchlosti - hned!

Ať už jste nateklá kvůli menstruaci, nezřízeně jste holdovala těžkým jídlům, nebo jste jen prolévala hrdlo kyselými nápoji, tahle sada pohybů vám pomůže zbavit se pocitu nadmutého břicha.
Každý z pohybů totiž odlehčuje břišním svalům, které pak netlačí na střeva a snižují tak tvorbu větrů. Každý cvik opakujte třikrát. Účinky pocítíte téměř okamžitě!

Začněte tady!

Spásný rozkrok
Stoupněte si do stoje široce rozkročného a špičky nohou vytočte do stran. Lehce pokrčte kolena a ruce si dejte kolem pasu. Zvedněte paty a stůjte na špičkách. Zároveň pokrčte kolena do pravého úhlu - neměla by přesáhnout špičky nohou. Zatněte hýžďové svaly a vydržte dvě vteřiny. Pak je uvolněte a vraťte se do výchozí pozice.

Výbušná čtyřka
Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou a paže nechte ležet podél těla. Dlaně směřují k zemi. Kotník pravé nohy opřete o levé koleno. Oběma rukama uchopte levé stehno a přitahujte ho k sobě, dokud je vám to příjemné. V krajní pozici vydržte půl minuty. Pak se vraťte do výchozí polohy a vyměňte nohy.

Břišní harmonie
Sedněte si na zem, pokrčte kolena. Zakloňte se a opřete o předloktí. Zatněte břišní svaly a s jejich pomocí se přitahujte dopředu, až dosáhnete ze stran na stehna. Lokty držte vysoko a doširoka rozevřené, zatímco ramena tlačte dolů a dozadu. Vydržte půl minuty a pak se vraťte do výchozí pozice.

Oblíbené lži o energetických tyčinkách

Jsou zdravou náhražkou jídla
Průměrná žena potřebuje alespoň 400 kalorií, aby nahradila jedno vynechané hlavní jídlo. Většina energetických tyčinek obsahuje pouze 100 až 250 kalorií. Tyčinky navíc bývají nadupané proteiny a tukem, ale scházejí jim karbohydráty. Svůj oběd tyčinkou proto pouze doplňujte, ale nikdy nenahrazujte.

Okamžitě vám dodají energii
Kdykoliv vám obal potraviny slibuje energetickou vzpruhu, ve skutečnosti pouze vychytrale maskuje, že výrobek obsahuje spoustu kalorií. Tyčinka vás proto nenadupe víc než třeba bageta.

Pomůže vám ke štíhlé linii
Většina energetických tyčinek sice obsahuje málo karbohydrátů, ale výrobci je nahrazují cukrem a tukem. Tím počet kalorií ještě znásobí, takže zeštíhlet se vám po nich skutečně nepodaří.

(Připravila: Ivana Růžičková, Cosmopolitan)

zrušení blogu a nový desingn

17. září 2007 v 15:03 | Darkness |  Terminus technikus
Milé přítelkyně jsem na váškách,
někdo mi píše, že můj blog je super a že mám pokračovat, někdo zase, že bych třeba měla změnit design a někdo, že bych to měla zavřít.
Něco na tom posledním bude: nepíšete žádné komentáře a když už tak jen, že ty holky na fotkách jsou vyhublé...atd. Moc mi to nepomáhá, ze začátku jsem myslela, že mi blog pomůže vytrvat, ale ted když vidím, že to vážně píšu zbytečně tak nejen, že mě to nebaví ještě mě to navíc uvádí do depresí:(
Takže jsem se rozhodla pro následující: změním design, začnu ho 2x týdně aktualizovat a budu sem dávat min 3x týdně své jídelníčky.Tohle bude trvat asi měsíc a pokud se to nezmění tak blog jendoduše zruším!
darkness

víkend

17. září 2007 v 14:49 | Darkness |  Můj jídelníček
tak víkend je za námi a za do školy:(
Co se týče jídla tak jsem spokojená, jedla jsem málo, akorát bych pro další víkend mohla začít jíst dřív a tím pádem i dřív skončit, takhle jsem měla večeři asi v 8,30 :( a taky jsem snědla dost musly, to taky omezím.
Jinak co se týče kalorií tak to bylo v pohodě, mohla jsem denně sníst tak okolo 900 - 1000 kcal.
Jinak jsem taky od úterka byla každý den sportovat:
uterý, středa, čtvrtek jsem byla tak 30-45 min na rotopedu +15 min posilování
a
pátek, sobota, neděle to byl každý den 30 minutový běh a v pátek jsem posilovala.
Takže spokojenost.
Jen mě štve, že jsem si stoupla na váhu a ta ukázala skoro stejně, taková námáha a skoro žádnej výsledek:(
no uvidíme, musím vytrvat.
Dneska jsi dám od sportu pauzu a zítra zase půjdu běhat a budu posilovat, ve středu dám rotoped....
.... však ono to půjde.

Jinak můj (zatím) dnešní jídelnák:

snídaně: jogurt yoplait, banán 200 kcal
svačina:broskev,jogurt bezcukru, nektarinka 200 kcal
oběd: 200g filé treska+ 200g zelenina mražená 320 kcal
svačina: dám si rajčata 150 g 40 kcal
večeře: nízkotučný jogurt 65 kcal
sport: 0
celkem: 825 kcal


plán na 14.9. 2007

13. září 2007 v 20:24 | darkness |  Můj jídelníček
to sou nohy,grrrrrrrrrrr (hana soukupová)
snídaně:1 activ chleba+máslo+1 plátek sýra+salát, hruška 153 kcal
svačina:jogurt+hrst musly, hruška 168kcal
oběd:1activ chleba+máslo+sýr+salát, jogurt 175 kcal
svačina: něco do 100 kcal 100kcal
večeře:to ještě nevím, ráda bych si dala tofu a zeleninu do 200kcal
cvičení:pokusím se o běh nad 30 min
a musím vypít 3l vody každý den !!!
celkem:796 kcal 3343 KJ

13.9.2007 jídlo

13. září 2007 v 20:06 | darkness |  Můj jídelníček
snídaně:musly tyčinka, jogurt nízkotučný + hrst musly cca 250kcal
svačina:látek activ chleba+1plátek sýra+salát , musly tyčinka 180 kcal
oběd:trocha salátu(míchyný) cca 100 kcal
svačina:4 musly tyčinky :((( 405kcal
večeře: 100g filé+ 200g vařené zeleniny+ trocha brambor 374 kcal
cvičení: 45 min na rotopedu, 15 min posilování
celkem: 1309 kcal 5497 KJ
do hajzlu, chtěla jsem sice začít jíst zdravě a normálně ale takhle hodně ne.Navíc v tom nebylo žádný ovoce....achjo.

komentáře

8. září 2007 v 15:32 | darknesska |  Terminus technikus
Hey lidi,
prosím Vás pište mi kometáře k aktuálním článkům.Nemůžu denně projíždět všechny starý články a odpovídat,prostě se to nedá stihnout.Je mi líto, že mi pak na mejl choděj nepěkný zprávy, že svůj blog neaktualizuji...atd, opravdu, nedá se to stíhat.
Takže prosím až si přečtete článek rovnou mi k němu napište komentář.Takhle se pak vyhneme různým nedorozumněním!
Díky

3.9.2007 jídlo

3. září 2007 v 20:36 | Darkness |  Můj jídelníček
3.9.2007

snídaně: kousek koláče 150kcal
svačina:jogurt vitalinea+ trochu musli 170 kcal
oběd: asi 70g brambor + 100g květák 200 kcal
svačina: jablko 80 kcal
večeře: 200g okurka+30g kukuřice + 90g tofu 220kcal
jentak: 20g sýrového popcornu :( 80 -100 kcal
cvičení:0 jsem po nemoci necvičím
celkem: 930kcal

když se na to ale dívám, tak jsem sice nehladověla, ale že bych se cítila plná tak to tedy ne.Celý den jsem si uvědomovala, že jsem na dietě, což je blbý.Bojím se, že to dlouho nevydržím.Zítra to zkusím zvýšit tak na 1200kcal.Měla bych asi přidat bílkoviny, takže zkusím přidat ještě kousek celozrnýho rohlíku a třeba 2 vejce a jogurt, třeba místo odpolední svačiny, to by mohlo na těch 1200kcal naskočit.
super zadek, kalhoty i nohy.....doufám, že k tomuhle taky jednou dospěju

Dieta Mel B

3. září 2007 v 12:59 | Darkness
Jídelníček podle Mel B.
Pátek 31.8. 2007, 13:00
Chcete rychle shodit nadbytečná kila? Zkuste dietní a cvičební plán Spice girl Mel B (32), která se po porodu dcery Angel Iris (4 měsíce) vrátila hodně rychle do formy a může se pyšnit super sexy tělem!
/* <![CDATA[ */ im.position('seznam.pack.rectangle','/super_clanek'); /* ]]> */

Snídaně

>> miska ovesné kaše s borůvkami
NEBO
>> dva toasty, nejlépe celozrnné, potřené nízkotučným máslem
a medem

Oběd

>> vaječná omeleta se salátem
NEBO
>> grilované kuře se salátem z rajčat, hlávkového salátu, okurky
a s nízkotučným dresinkem

Večeře

>> talíř dušené zeleniny s rýží natural
NEBO
>> porce uzeného lososa se zeleninou, například se zelenými fazolkami, a bramborovou kaší

Svačina

>> miska jahod
NEBO
>> pár čtverečků hořké čokolády
NEBO
>> hrstka nesolených ořechů

Cvičební plán

>> Bříško si zpevněte 200 sklapovačkami pětkrát týdně.
>> Protáhněte se při 20 minutách plavání dvakrát týdně.
>> Třikrát týdně si dejte do těla hodinou kickboxu.
(mon, Spy)

3.9.2007

3. září 2007 v 10:22 | Darkness |  Můj jídelníček
hello babes,
tak od pondělka-tedy za tyden jsem dala dolů 2kg.Žádnou extra dietou, ani hladověním.Prostě jsem vynechala tučný, smažený, sladkosti......blabla bla.Však to znáte.
Akorát jsem si dopřála muslityčinky a kousek ovocného koláče a ono to šlo.
Jsem naprosto happy......