Červenec 2007

Už neplatí: štěstí ve hře neštěstí v lásce

27. července 2007 v 15:48 | darkness
ŠTĚSTÍ VE HŘE, NEŠTĚTSÍ V LÁSCE
to už ale dávno neplatí, alespon pro mě ne!
Mám totiž jak smůlu ve škole, v profesním životě tak taky v lásce.Jsem beznadějně zamilovaná.
To už jsem byla mockrát, jenže ted je to jiný.Vím to, cítím to.
Říká se, že holka pozná tzv. toho právého chlapa na celý život.Já už jsem ho poznala.
Je to muž kvůli kterému stojí všechno obětovat.Jenže přes neslučitelné okolnosti to nemůže nikdy vyjít.Nikdy se neprojdeme městem víc než jako přátelé, nikdy.
Ted mi až pomalu dochází jak hrozivě zní to slůvko nikdy.
Je těžké přiznat si, že to slovo nikdy patří mě.
Ale je ještě horší smířit se s ním.

26.7.2007

27. července 2007 v 15:39 | darkness |  Můj jídelníček
achjo, upadám nějak do depresí.Jednak kvůli jídlu, ale taky kvůli tomu, že mi nic nevychází.Navíc jsem 2 dny pryč od milovaných osob(ted opravdu nemyslím rodiče) a už se mi pořádně stýská.Pak přijedu(v pátek) domů a v neděli zase jedu pryč tentokrát až do konce prázdnin nebo možná do půlky září.Achjo, to se asi usoužím, ale chtěla jsem to.Ty lidi ( přátelé , které jsem si za ty roky udělala) jsou pro mě opravdu důležití.Být měsíc bez nich a ani jednou je nevidět bude pro mě fakt urtpení.
Jinak taky mě vrhá do depresí zjištění, že ačkoliv jsem pořádně nic nedělala tak je půlka prázdnin v čudu, nebo lépe řečeno v prd..li !
A taky jak už jsem říkala na začátku mi nic nevychází.
A ted co Vás asi zájímá nejvíc je moje hubnutí.
No, nejde mi to.
Sice je dost pokrok, že jím a nehladovím, což jsem nečekala, ale na druhou stranu ani nehubnu.Přijde mi, že za ten rok co hubnu se nic nezmněnilo.Snad jen to, že se hubnutí zmenilo v závislost.
Navíc za ten rok co jsem více či méně úspěšně hubla se mi podařilo nabrat 4 kg :(
Nebudu vám sem dávat plány jídelníčků protože vím, že je nemožné je dodržet.musím se naučit ty plány uskutečnovat ze dne na den.Být schopná si říct, nehubnu od zítřka ale už dnes si jdu pořádně zaběhat.

20-22.7.2007 jídlo

22. července 2007 v 19:11 | Darkness |  Můj jídelníček
Ahojky spolutrpitelky,
konečně jsem si přečetla jednu knížečku o hubnutí a anorexii(hlavní hrdinka se jmenuje Edita-všichni jistě už víte)
Musím říct, že mi pomohla hned dvakrát,bohužel:
Po té fyzické stránce a jídelní mi pomohla kladně a strašně moc.Jím zdravě a dietně.Snídaně je o troše musli s jogurtem a jablkem, svačiny ovoce nebo zelenina.Oběd třeba tofu a rajče nebo brambory a večeře kousek ryby a zelenina.Celkem tak okolo 800 kcal za den+občas nějaký sportík.
Hlavně už se nepřežírám!!!!!!!A to je pro mě oravdu důležité!

ALE

Po té psychické stránce jsem úplně v prdeli!Fakt jako Edita.Až ted když jsem to dočetla, jis uvědomuji, že jsem na tom jako ona.Sice se mě narozdíl od ní střídá období nejedení, přežíraní a jedení normálně, ale pokaždé to když se ty 3 fáze protočí nastoupí ta nová v mnohem větším rozměru.Zanechá to vždy větší následky, jak na mé postavě tak na mé psychice.

Možná ještě netušíte kam ted mířím.
Ted bylo totiž období jedení normálně.Takže ted přichází období nejedení.Sama jsem to cítila, že se to blíží, jen ta kniha to uspíšila.Vadí mě na tom hlavně to, že is zase poseru metamolismuz.
Taky jsem si dneska četla Joy(tedka nedávno vyšel, na obálce je Mischa Barton) a na poslední stránce (tam jak je lákadlo pro lidi aby si koupily další číslo co vyjde 28.8.) a vlevo dole je titulek:
VČERA DNES- V hlavní roli je štíhlost a hollywoodské celebrity to dobře vědí.
Jsou tam 2 obrázky holek.Jedna vypadá zdravě štíhlá, může mít tak 175/ 58 ale pak se podíváte vedle a vydíte holku co má stehna jak vy lejtka.( může mít tak 168-170 a asi 50kg) a najednou vám ta první začne připadat hnusně tlustá.Sice si nemyslíte, že je obézní to ne, jen je prostě nechutná.
Když se podívate za chvíli a splným žaludkem zjistíte, že ta první(ta " tlustá" ) je celkem ok, zato zjistíte, že ta druhá má tak 43kg( a ne 50)

Ze začátku mi to taky nepřišlo, ale pak jsem se jí podívala na nohy a...... a pak se člověk diví, že většině přijde jednoduší nejíst.
V každým případě jsem zvědavá o čem ten článek bude.


Tak to je pro dnešek všechno.

Have a good day.Darkness destination

Salát z fastfoofu

19. července 2007 v 23:22 | Darkness

Víte, že salát z fast foodu má více kalorií než hamburger?

"Jsem snad koza, abych večeřel listí?" Komentují často saláty muži...
Čtvrtek 12.7. 2007, 12:00
Nejen hranolky nebo smetanová zmrzlina můžou zapříčinit, že vám je pořád všechno malé. Pozor, viníkem může být i nenápadně se tvářící a všemi tolik opěvovaný salát.
/* <![CDATA[ */ im.position('seznam.pack.rectangle','/super_clanek'); /* ]]> */
Možná také patříte do skupiny "jedlíků nejedlíků", kteří v jídelním lístku jakéhokoli podniku statečně, leč trošku smutně přeskakují oddělení pizz, těstovin nebo tortil a vybírají si zásadně jen ze sekce salátů s přesvědčením, že po tom přece ještě nikdo kila nenabral. Přečtěte si desatero mýtů o salátech a možná si občas dáte své oblíbené těstoviny...

>> Mýtus č. 1

Vždyť je to jenom salát!

Jenom? Tak například v nevinně vyhlížejícím salátu s majonézovým dresinkem z KFC nebo z McDonaldu je přibližně 500 kalorií a 41 gramů tuku. Světe, div se, ale je to dokonce větší "nášup", než má hamburger (cca 360 kalorií a 18 gramů tuku). Kuřecí salát s vajíčkovým dresinkem v průměrné pizzerii může mít klidně až 1300 kalorií a 70 gramů tuku.

>> Mýtus č. 2

Dresink bez tuku je zdravější.

Vůbec nemusí být! Ušetříte sice kalorie, které jsou obsaženy v tuku, ale většina takových dresinků je plná cukru. Často připadají až dvě lžičky bílého cukru na porci. A navíc vás za dvacet minut už zase přepadne hlad či chuť na něco menšího, nutriční hodnota je totiž nulová. Plus nízkotučné dresinky blokují schopnost těla absorbovat karotenové antioxidanty ze zelených salátů a rajčat, které jsou důležité jako prevence srdečních chorob.

>> Mýtus č. 3

Celer má tzv. negativní kalorie (tzn., že po jeho požití se nenabírá ani deko, naopak − kalorie spaluje).

Se svými šesti kaloriemi v jedné lodyze "řapíkáče" sice patří k nejméně kalorickým pochutinám, přesto vás musíme i v tomto bodě zklamat. Žádný zázrak v podobě negativních kalorií totiž neexistuje. Je to jednoduché - cokoli sníte, něco málo energie v sobě má. Aby byl celer kaloricky negativní, musela byste jedno sousto urputně žvýkat přibližně hodinu a půl - teprve potom byste spálila jeho kalorie. Můžete si to zkusit. Přejeme vám pevnou vůli...

>> Mýtus č. 4

Je to jako NIC − vždyť je to obyčejný salát...

Obyčejný? Salátové komponenty mají spoustu neobyčejných a jedinečných vlastností. Rukola, špenát nebo řeřicha jsou plné látek, které pomáhají v prevenci proti rakovině. Mýtem ale je, že špenát obsahuje výrazné množství železa. Tento omyl vznikl údajně překlepem - kdosi se kdysi v nutričních tabulkách "sekl" o desetinnou čárku, takže se ze špenátu stal železný král, jímž ve skutečnosti není.

>> Mýtus č. 5

Jím zásadně jen zelené!

Mějte větší fantazii! Barevné mixy z mnoha druhů zeleniny vám zajistí přísun cenných látek, které v zelených listech nenajdete. Například silné antioxidanty (athocyaniny), které jsou třeba v lilcích nebo v červené řepě, zlepšují činnost mozku, kořenová zelenina zase pomáhá v boji proti nádorům.

>> Mýtus č. 6

Nejhorší hřích je přidat do salátu slaninu.

Pravda, slanina by se asi neumístila na předních příčkách v hitparádě zdravých jídel, ale není to zase taková katastrofa, jak by se mohlo zdát. Jeden pečený plátek slaniny má stejné množství tuku jako dvě lžíce balkánského sýra nebo fety či lžíce slunečnicových semínek.

>> Mýtus č. 7

Salátem se nemůžu nijak otrávit.

Omyl. Zelenina je často nosič salmonely a dalších mikrobů. Dostanou se do ní z půdy a z kontaminované vody, ve které se zelenina často pěstuje. Dále pak ze špinavých nožů během krájení a z nemytých rukou těch, kteří se zeleninou v procesu výroby manipulují.

>> Mýtus č. 8

Organický salát z biozeleniny je vždycky lepší.

Biozelenina je lepší chuťově i co se týče obsahu toxinů, ale musí být čerstvá! Každá zelenina každou hodinu od sklizení ztrácí vitaminy. Obyčejný salát, utržený včera, na tom bude líp než biosalát utržený před týdnem.

(Připravila: Lucie Kochová, Harper's Bazaar)

Čtěte také:


Letní dieta podle hvězd

19. července 2007 v 23:18 | Darkness

Letní dieta podle hvězd!

Když se Elizabeth potřebuje dostat do formy, přidá k posilovně běh, plavání, pilates a jógu.
Čtvrtek 19.7. 2007, 18:00
Připravte se k vodě podle světových hvězd! Elizabeth Hurley, Kate Hudson a Jennifer Aniston vědí, jak na to. Vytvarujte svou postavu a udržte si svůdné linie podle jejich receptů.
/* <![CDATA[ */ im.position('seznam.pack.rectangle','/super_clanek'); /* ]]> */

Elizabeth Hurley

Britské modelce je už sice přes čtyřicet, ale její postavu by jí ­mohla závidět kdejaká dvacítka. Promenádovat se na pláži v plavkách proto pro ni není vůbec žádný stres, a dokonce navrhla i vlastní řadu sexy plavek.
Linii si udržuje tak, že třikrát týdně posiluje, striktně dodržuje pitný režim a jí jen nízkotučná jídla bohatá na vitaminy. Když se potřebuje dostat co nejrychleji do formy, přidá k posilovně běh, plavání, pilates a jógu.

Kate Hudson

Postavu má od přírody štíhlounkou, asi i díky genům po matce herečce Goldie Hawn (61). Přesto ale Kate nenechává nic náhodě a o své tělo se stará a ne­ustále ho zpevňuje. Miluje hodiny tance a striptýzu.
"Je to skvělý způsob, jak spálit velké množství kalorií, vyrýsovat celé tělo a ještě se pobavit," radí blonďatá herečka, jejíž denní příjem kalorií je maximálně 1500. Vybírá si jídla, která obsahují hlavně proteiny a téměř žádné sacharidy. "Nedělám to proto, abych zhubla, ale protože jsem pak nabitá energií," vysvětluje hollywoodská star.

Jennifer Aniston

Od té doby, co ji Brad Pitt (43) opustil kvůli ultraštíhlé Angelině Jolie (32), je Jen dokonalou postavou přímo posedlá. Své tělo každý den protahuje hodinou plavání nebo běhu, posilovnu na­vštěvuje třikrát až čtyřikrát týdně a dvakrát týdně navíc se věnuje devadesátiminutovému velmi náročnému cvičení zvanému budokon (www.gaiam.co.uk), které je kombinací bojového umění, ­atletické jógy a meditace. A ještě dodržuje tzv. zónovou dietu!
(mon, Spy)

Jin a Jang

19. července 2007 v 23:17 | Darkness |  Diety

Jak hubnout podle jin a jang

Strava podle jin a jang je spíše duchovní záležitostí.
Pondělí 16.7. 2007, 08:00
Poslední záchrana pro všechny, kteří se snaží shodit nějaké to kilo, ale žádné diety nezabírají. Vyzkoušejte pravidla stravování z daleké Číny!
/* <![CDATA[ */ im.position('seznam.pack.rectangle','/super_clanek'); /* ]]> */
Nedaří se vám zbavit se přebývajících kil podle tuzemských diet? Máme pro vás staletími prověřený recept na štíhlou linii založený na principech jin a jang - základních kamenech čínské medicíny. Možná právě díky této filosofii odhalíte pravé jádro věci a konečně nastartujete svůj metabolismus.

Co je to jin a jang?

Jin a jang jsou dva druhy energie, které se vzájemně doplňují a společně tvoří základ života. Jestliže máme přebytek jinu, nebo naopak jangu, dochází v organismu k nerovnováze a ta ovlivňuje všechny možné děje v našem těle počínaje špatnou náladou a konče ukládáním tuku. Zatímco jang znamená horko a sucho, jin zastupuje chlad a vlhko. I potraviny mají svou energii a tou nás ovlivňují.

Co vám prospěje?

Jak tedy tato teorie funguje v praxi? Každá potravina spadá do jedné z kategorií - jin, či jang (viz níže). My bychom měli dbát na to, aby obě složky byly v naší stravě zastoupeny vyváženým dílem. Sníte-li například slaný biftek (extrémní jang), organismus vyšle signál: "Příliš mnoho jangu - vyrovnat!"
Zákonitě dostaneme chuť na dortík nebo skleničku alkoholu (jin). Naše chutě se tak stupňují a snadno dojde k přejídání. Proto bychom se měli nejvíc zaměřit na neutrální a mírné potraviny, které v těle zachovají rovnováhu. Mezi ně patří především různé typy luštěnin, ryby nebo třeba kozí sýr.

Rozdělte si správně potraviny...

Horké (extrémní jang)

Hovězí, vepřové a skopové maso, drůbež, zvěřina, uzeniny, vejce,
ryby s červeným masem, slané sýry, sůl, pečené a smažené potraviny. Konzumaci těchto jídel pokud možno omezte. V létě nejsou vůbec vhodné, neboť silně zahřívají.

Teplé (mírný jang)

Ryby, většina sýrů, polévky a některé druhy zeleniny (tykev, fenykl), sójová omáčka, jedlé kaštany, sušené natě, bylinky, cibule, česnek, majoránka, sušené ovoce, vlašské ořechy, pohanka. V rozumné míře na náš organismus působí příznivě.

Neutrální (vyvážené)

Celozrnné obiloviny ve všech úpravách, sezónní zelenina, luštěniny, semena, potraviny z mořských řas. Tyto potraviny by měly být základem našeho jídelníčku.

Osvěžující (mírný jin)

Místní ovoce, sója, houby, rostlinné oleje, ořechy, kyselé mléko, tvaroh, kefír, měkké sýry, ovocné a bylinné čaje, bílé víno. V přiměřeném množství jsou důležitou součástí stravy.

Studené (extrémní jin)

Chemické potraviny (umělá sladidla), cukr, káva, koření (skořice, pepř, kari), alkohol, čaj, čokoláda, med, exotické ovoce, ovocné šťávy, zmrzlina, hořčice, ocet. Tyto potraviny nás ochlazují, proto v létě můžeme jejich množství lehce přidat. Také snídaně může být víc jinová než ostatní jídla dne.
(ela, Jackie)

dnes 19.7.2007

19. července 2007 v 10:55 | Darkness |  Můj jídelníček
Hello babes,

tak dnešek se mi podařil začít dobře.Ráno jsem vstala sice až v 9 a venku bylo už dost horko, ael i přesto jsem se nalačno vypravila na 15 minut ven do ulic a běhat.Pak jsem to teda vzdala, bylo fakt vedro, ale jen co jsem přišla domů, tak jsem se svlékla a ujela 300kcal na rotopedu, pak si dala sprchu a posnídala vícezrný rohlík se 3 plátky 30% sýra.Ted si půjdu na koupit a pak hurá s kámoškou na koupák.
Ikdyž s mojí postavou to není až zas tak hurá, však to každá známe.Kámoška má brigádku na Staromáku, takže půjdu z Václaváku za ní pěšky(každá ušlá kalorie je dobrá, že) a zastavím se v Luxoru okouknout a popřípadě zakoupit nějakou knihu o hubnutí(viz.Střípky nebo Vím jak chutná vzduch).Doufám, že mi to má finanční situace dovolí a já si budu moct nějaký koupit.Ted jsem si totiž koupila senza lodičky(maj asi 8cm podpadek, takže doufám, že se při první cestě nezabiju) za 3 999 kč!
Tisícovku mi přidala teta:)
Takže ted is vážně nemůžu dovolit moc rozhazovat, ale ty lodičky jsou užasný!
Ted jsem se nějak odbočila od hubnutí, co?Jinak doufám, že do večera vydržím.přes den plánuji sníct nějakou ovocnou zmrzku, třeba Twistera ten má 101kcal(cca) takže to je ok, pak taky třeba jablko a třeba 2 musly tyčinky.Pak jdeme s kamarádkou na večeři, takže se to pokusím vyřešit salátem a Colou Light nebo třeba Juicem, to by šlo ne.Podle mejch předběžnejch propočtů neměla bych hranici 1000 kcal nějak překročit ne?
Tak zatím

12-18.7.2007

16. července 2007 v 11:00 | darkness |  Můj jídelníček
Ahoj lidi,
ted jsem na prazdninach u babicky.Neni to tu tak strasne.Ba co vic docela me to bavi.Jsou to prvni prazdniny u babicky co jsem se ani jendou neprezrala.Jidelnicek mam celkem bohaty-takze ani omylem nehladovim a za tech 5 dni co jsme tu jsem byla 4x behat tak na 20-30 minut a jeste jsem 2x 20 min skakala prez svihadlo.Takze jsme spokojena.
Nemuzu sem bohuzel davat kazdy den jidelnicek.Nemam pristup k pocitaci, vzdy musim do mesta do internetovy kavarny.Je to strasne drahe, takze jsem na netu zatim byla jen 2x.Az se vratim tak vse napravim.
PS.
Jinak jeste jedna mala poznamka.Nektere divky mi pisi do komentaru a dokonce i do mejlu, ze jsem blba a hnusna anorekticka.
Musim se ohradit neni to pravda.Snazim se zhubnout, to ano, ale rozhodne nevypadam jako anorekticka.Kdyby jste me videli, hned by vas to preslo.Neda se rict, ze bych byla obezni, ale tlusta jsem a dost, takze toho prosim nechte.

Plán jídla na 11.7.2007

10. července 2007 v 21:03 | Darkness |  Můj jídelníček
snídaně: yoplait jogurt 150g 85 kcal
oběd: omeleta ze 4 bílků + 200g okurky + 100g papriky + lžíce kečupu 132 kcal
večeře: salát z: 200g okurky, 100g papriky,20g slunečnicových semínek,100g rajče+nízkotučná zálivka 209 kcal
svačina:jablko velké 100 kcal
svačina:2x 250g melounu 140 kcal
navíc: 2 sklenky šampusu 312 kcal / ajaj to bude bolet, ikdyž ho miluju, ale tolik kcal
cvičení:rotoped-rychlé tempo 20 min, posilování nohou

celkem: 978 kcal

- tak dámy, to je jídelnák na zítra, snad se mi ho podaří vydržet!!!!Musí, protože se jakž takž dávm dohromady a musím alespon schodit to co jsem nabrala!

thinspiration for tomorrow:

9.7.2007

10. července 2007 v 20:51 | Darkness |  Můj jídelníček
snídaně: 200g jogurt yoplait nízkotuč. 102 kcal
oběd: 200g brambory +200g mrkve 230 kcal
večeře: 150g kuřecího + 200g okurka + 50g paprika + 10g nízkotučná zálivka 192 kcal
svačina:4 malé koláčky:((( 200 kcal
svačina: musliy tyčinky 250 kcal

cvičení: ráda bych dnes jela tak 30 min + posilování břicha a zad

celkem: 974 kcal / nevypadá to tak zle,čekala jsem, že to bude víc

4.7.2007

5. července 2007 v 10:47 | Darkness |  Můj jídelníček
snídaně: yoplait jogurt ostružina 200g 120 kcal
oběd:3 střední brambory+ kousek papriky a kousek tofu 250 kcal
večeře:2 malé brambory+ 200g mrkve 200 kcal
svačina:jablko 30 kcal
svačina: yoplait jogurt 200g 120 kcal
cvičení:0
celkem:720 kcaltak co se týče stravy, nebo spíše kalorií, tak jsem spokojena.Ikdyž mi přijde, že jsem určitě snědla více, ale to už je fuk.Sice ta strava nebyla nijak moc pestrá a bylo v ní celkem málo bílkovin, protože toho tofu bylo malinko, ale i tak jsem jakž takž spokojená.Brambory jsem totiž neměla asi .....hm, no prostě dost dlouho, takža jsem si pochutnala.Navíc jsem si je uvařila celkem dietním způsobe.Vařila jsem je ve vodě( k večeři i stou mrkví), ale nenechala jsem je dovařit, jen na pár minut je nechat ve vroucí vodě, aby nebyli syrový a pak je rychle vyndat.Pak jsem je (i s mrkví nebo paprikou) hodila na 2 minutky na rozpáolenou pánev se lžící másla a tam jsem je naprudko osmahla aby dostaly " kůrčičku"
Jasně vyloženě dietní to není co si budeme povídat, brambora je jeden obrovskej cukr, ale jak říkám jsem tak nějak spokojena.

Jediný co mě štve je, že nemám čas a asi ani chut jít sportovat:((( Myslela jsem, že až zkončí to napětí ve škole a bude pohoda, že budu třeba chodit obden na brusle a na velký procházky se psem, ale nějak mi to nevychází a na tom rotopedu co mám doma jsem seděla naposledy před měsícem:(((
Ted jedu až do úterý na chatu, beru si s sebou teda in-linky a budu každý večer 60 min jezdit, posilovat se tam moc nedá-není prostor-máme chatu na stráni uprostřed lesa(na ty brusle musím jít asi 1km do vesničky poblíž) a běhat po lese mezi hadama a vlkama mě moc neba:)
Taky doufám, že se o tom prodlouženém víkendu nepřežeru, udržím si váhu nebo alespon za těch 5dní třeba i kilo zhubnu, kéžby.


Aby nám to šlo lépe:
bože asi puknu závistí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I hate myself!!!

3. července 2007 v 12:11 | darkness |  Můj jídelníček
Hello babes,
I really hate myself! And I know why.I am so fat.Every day, every night, every week I thing about loosing weigh!My mother thinks that I am not normal, that I should go to the doctor.I think so, but I must be skinny, I wont be skinny(motto: skinny bitches always win)
When I won´t be skinny I won´t get work!That´s simply.
Grrr.Why she doesn´t understand it?
My mind is absorbed of anorexia, but my body saying opposite.And this is reason why I hate myself!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!